Back to All Events

BEEBIETENDUS „TWINKLES" - DANSEMA TANTSUTEATER (LT)

  • Haapsalu kultuurikeskus, rõdusaal (map)

Tsirkuse-tantsuetendus
Kestus: 40 min
Vanusepiirang: osalejad 0-2 eluaastat, pealtvaatajad 3+ eluaastatTulge vaatama kogu perega, kuidas Teie pesamuna teatrimaailma avastab!

Interaktiivne kaasaegse tsirkuse-tantsu etendus väikelastele vanuses 0-2 eluaastat Dansema Tantsuteatrilt kutsub avastama kaasaegse tsirkuse-, tantsu-, ja teatrimaailma. Kogu tegevus on üles ehitatud nii, et väikelaps jõuab jälgida, rahulikult etendusele kaasa mõelda ning soovi korral ka ise osaleda. Noore vaataja tähelepanu pälvivad lihtsad tegevused, lavakujundus, valgusobjektid, pastelsetes toonides keskkond.

Osalejad palutakse istuma otse valgustatud tantsupõrandale artistide lähedusse, kes on läbi mängulise tegevuse lastega pidevas dialoogis. Laps, kes veel kõndida ei oska, vaatab etendust saatja süles. Lastega jagavad lavaruumi tantsijad Mantas ja Marius.„Twinkle, twinkle, little star, how I wonder what you are, up above the world so high, like a diamond in the sky” / „Väike täht, miks vilgud sa kui su poole vaatan ma. Teemant oled sa või kuld või vaid taevast näitad tuld?” – ütleb laulusalm.

Mis oleks kui väike täheke särab hoopis maa peal või väikeste laste sees, avastades maailma ja iseennast. Tantsu ja tsirkuseetendus „Twinkles” on täis erinevaid valgusobjekte, mis kutsuvad väikelapsi valgust avastama.

Lavale luuakse turvaliselt pastelsetes toonides võlumaailm, kus lapsed end mugavalt tunnevad. Kel õnnestus aprillikuus 2018 kogeda Dansema koreograaf Birutė Banevičiūtė etendust “Värvilised mängud” Tallinnas, Tartus ja Viljandis, see teab, et lastele anti etendusel palju vabadust väga kindlate mängureeglite järgi. Etendusega “Twinkles” on koreograaf läinud veelgi kaugemale ja lastele antakse veelgi enam aega, et jälgida, olla, kogeda ja avastada.

“Etendus kui meditatsioon” on andnud tagasisidet täiskasvanud. Erinev publik loob erineva etenduse, kus on jäetud ruumi juhusele.

Etendus mahutab maksimaalselt 25 väikelast koos saatjaga ja on tõepoolest mõeldud ainult kuni kaheaastastele lastele. Suuremad lapsed on etendusele oodatud vaatama, ise aktiivselt osalemata.


Dansema on andnud etendusi beebidele 22 riigis üle maailma ning Haapsallu naasevad nad otse Shanghaist.

Dansema Tantsuteater on asutatud aastal 2007 ja tegeleb kuluuri-, kunsti- ning õppeprojektidega.  Dansema üheks kõige tähtsamaks eesmärgiks on edendada kaasaegset tantsu laste ja noorte seas. Teatris töötab viis tantsijat, kellest neli on ka koreograafid.

Organisatsiooni asutaja, koreograaf Birutė Banevičiūtė, oli esimene Leedus, kes alustas kaasaegse tantsu etendustega lastele ja noortele. Viimastel aastatel on koreograaf lisanud juurde kaasaegse tsirkuse elemente.

Lisaks etendustele, annab Banevičiūtė ka tantsutunde, viib läbi seminare ja töötubasid lastele, tantsijatele, koreograafidele ja tantsuõpetajatele nii riiklikus mastaabis kui ka rahvusvaheliselt. Eestis toimus workshop Viljandi Kultuuriakadeemias 27.04.2018.

Teater on andnud etendusi 22 riigis üle maailma. Aastal 2009 liitus teater Leedu ühendusega ASSITEJ (International Association of Theatre for Children and Young People). Dansema Tantsuteatri etendused on nomineeritud parimaks laste etendusteks Leedu kultuuriministeeriumi poolt aastatel 2012 ja 2015.

Esietendus: 2017
Koreograaf: Birutė Banevičiūtė
Kujundus: Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis, Andrius Stakelė, Gleb Hollander
Tantsijad: Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis
Muusika: Andrius Stakelė, Rene Aubry
Valgus: Aurelijus Davidavičius

Supported by Lithuanian Council for Culture, LR Ministry of Culture
Partners Arts Printing House, ASSITEJ Lithuania
www.dansema.lt

Etenduse toomist HOOG festivalile toetab Eesti Kultuurkapital
Täname HOOG vabatahtlikke korraldajad


PILETIINFO: 


Üksikpilet - hind 20€ (1 osaleja laps vanuses 0-2 eluaastat + 1 saatja ringis )
Sooduspilet ostes kaks - hind 34€ (2 osalejat last vanuses 0-3 eluaastat + 2 saatjat ringis Vaataja pilet - hind 7 € ( 1 vaataja alates 3. eluaastast ringist väljas toolidel)
Piletid müügil Piletilevi & TicketBest müügikohtades ning tund enne etenduse algust kohapeal sularahas.
NB! Säilitage pilet! HOOG siseetendustele ostetud pilet sisaldab samal päeval tasuta