Back to All Events

„TICKLE“ - KERT JA SAANA (EST-FIN)

  • Haapsalu kultuurikeskus, festivaliala (map)

Akrotants
Kestus: 10 min
Igale vanuseleDuo SaboK loob ehedas akrobaatlises keeles paaris liikumise, kus kaks inimest liiguvad kui üks. "Kõdi" on füüsiline lavastus kahe inimese vahelisest sidemest ja ühtsusest, kus publik tajub kaht inimest justkui oleks neil üks keha. Duo SaboKi maailmas saab liikumisest pingutuse ja vabanemise vaheline tants.

Kert kirjeldab tsirkusekunsti: “See on kunstivorm, mis näitab, milleks inimkehad võimelised on läbi kujundite ja abstraktse keele. Tuletamaks meelde - kui me väga tahame, siis suudame, mida iganes.”Saana on õhuakrobaat, kellel on omapärane koreograafia ning esitusviis. Ta eksperimenteerib erinevate tehnikatega ning avastab enda võimu ripp-paelte üle. Saana ei ole ainult õhukunstnik, ta on ka käest-kätte lendaja grupis Duo SaboK ning osav ka inimpüramiidis, banquines ja icaria mängudes.

Kert alustas enda karjääri noore poisina OMAtsirkuses. Ta oli juba 12.aastane kui otsustas saada professionaalseks tsirkuseartistiks, mis on päris hiline vanus saavutamaks tugeval tasemel tehnilisi oskusi ja artistile omast kvaliteeti. Olgugi, et Kert alustas hiljem, sai ta osa mitmetest üritustest. Mida rohkem ta esines, seda entusiastlikumaks muutus. Noorte tsirkusekool pakkus Kerdile palju lavakogemusi ning õpetas loomingulist lähenemist. Kert tegi väga palju tööd ning on täiendanud ennast ka erinevates välismaa koolides.