Back to All Events

RATASTOOLI PROJEKT „CONNECTED“ - MARCO BONISIMO (NL), T-STUUDIO (EST)

  • Haapsalu kultuurikeskus, festivaliala (map)

Ratastooliprojekti esitlus
Igale vanuseleMarco Bonisimo (NL) sotsiaalne tsirkuse etendus koos ratastoolis inimeste ja nende saatjatega. Etendus on pühendatud peredele, sõpradele ja inimestele, kellel oleks vaja sellest õppida.

Marco Bonisimo on Hollandi päritolu žonglöör, akrobaat ja köietantsija. Peale õpingute lõpetamist Maastrichtis, asus Bonisimo õppima tsiviilehitus inseneriks Delfi ülikooli. Kolme kuu möödudes, osaledes eribetoonide loengus, mõtles ta endamisi, et elus peaks olema ka midagi huvitavamat. See mõte viis ta tööle tänavatele, kust sai algus tema artisti karjäär. Ta asus valge näoga esinema, proovides žongleerida kolme palliga. Hiljem täiendas ta ennast teatriõppega Amsterdami ülikoolis ning peale seda astus ta tsirkusekunstide akadeemiasse Leeuwardenis.

Tänaseks on Bonisimo üks euroopa parimaid žonglööre ja teatri-show’de tunnustatud artist. Hetkel on ta üks osapooltest grupis Duo Diesel ning ka tsirkusteatri TENT artist. Mees on Eestit külastanud varemgi - aastal 2017 viis ta läbi žonglöörimise meistriklassi Haapsalus, kus hoidis pea peal keerlevaid palle, žongleeris tennisepallide, reketite ja jalgpallidega. Etendust kroonis tema trikk, milles ta žongleeris korraga viie jalgpalliga. Väidetavalt on ta sellega pääsenud ka Guinnessi rekordite raamatusse. Tsiteerides Bonisimot ennast „Mulle tõesti meeldib mu töö, seega ei tohiks mul olla liialt raske näidata teile oma armastust tsirkusekunsti ja liikumise vastu. Loodan, et olen võimeline teiega jagama midagi erilist”.