Back to All Events

„LIFE IS SHORT STORIES“ - PEAESINEJA MATTHIAS ROMIR (GER)

  • Haapsalu kultuurikeskus, suur saal (map)

Kestus 80 min
Sobilik vanusele alates 8+ eluaastatTsirkusekunstnik Matthias Romir on Saksamaalt pärit professionaalne tsirkuseartist, kelle põhilisteks žanriteks on žongleerimine ja klounaad. Huvi tsirkuse vastu tekkis Romiril juba nooruspõlves, kui ta astus üles erinevatel Euroopa žongleerimis festivalidel. Sealt sai alguse ka tema soolokarjäär aastal 1993, olles ise vaid 13-aastane.

2008. aastal lõpetas Romir erapedagoogika eriala Würzburgis. Eriala valiku ajendiks oli ühiskondlik töö kohalikus kooli- ja päevakeskuses, kus oli tema ülesandeks tegeleda puuetega inimestega, mis mehele väga meeldis. Romir on ise rääkinud, et teadis juba mõnda aega enne lõpetamist, et õpetajat temast ei saa. Tema peas keerles ka mõte minna tsirkusekooli, kuid ei soovinud toona endale mingeid piire seada, talle meeldis žongleerida lõbu pärast. Mõne aja möödudes mõistis Romir, et žongleerimine on tema jaoks rohkem kui hobi. Tema tegevus oli silmapaistev ning puudutas inimesi. Romir tunneb, et laval olles on tal rahvale pakkuda palju rohkemat kui klassiruumis. Seega otsustas Romir enda kire ühendada tööga ning temast sai professionaalne tsirkuseartist.

Tänaseks on Romir andnud etendusi maailma eri paigus ning võitnud mitmeid auhindu nii Saksamaal kui mujal Euroopas. Lisaks žongleerimisele on Romir ka hea näitleja, osav rulluisutaja ning meisterlik monorattur, sidudes oma lavastused videokunstiga. Enam kui 20 aastat on tsirkusekunstnik Matthias Romir loonud žongleerimise, objektiteatri, klounaadi ja videokunsti piirimail mänglevaid lühilavastusi. Nüüd siis esmakordselt Eestis etendusega, kus valitud nelja etenduse parimad palad on kokku põimitud üheks tervikuks. Lood on kord konkreetsed või siis abstraktsed, valjud või vaiksed, totrad või tõsised, kuid alati koomilised ning elust enesest. Peaaegu sõnatult uurib tsirkuseartist vabadust, aga ka kindlustunnet otsiva mehe muresid, hirme ja lootuseid. Humoorikalt kurblik etendus, mille olukorrad tulevad mõnusalt tuttavad ette igale ühele. Ehk siis tõesti - lühilood elust enesest.