Back to All Events

„RUBBER HEAD“ - OTTO IL BASSOTTO (IT)

  • Haapsalu kultuurikeskus, festivaliala (map)

Klounaad
Sobilik igale vanuseleOtto il Bassotto lõbustab nii väikesi kui ka suuri toreda klounaadiga “Rubber head” (“Kummipea”). Bassotto kasutab etenduses erinevates suurustes ja värvides õhupalle, millega viib läbi kõiksugu vigureid.

Paolo Sperduti, esineja nimega Otto il Bassotto on itaalia koomik. Aastal 2002 hakkas Sperduti tegelema õhupallidega, kasutades neid erinevates suurustes, kujudes ja värvides.

Muuhulgas hakkas ta õhupalle kaasama ka koomilisse mustkunsti, improvisatsiooni ja klounaadi. 2010. aastal lõi ta õhupalli etenduse “Palloncinerie”, kus ta ühendas klounitrikid, mustkunsti ja püstijala komöödia, mis tõi kaasa ka karjääri tõusu. Sperduti tuuritas etendusega kogu Itaalias ning aasta hiljem kutsuti ja Tšiili. Peale antud kutset muutis ta klounaadi tumm-etenduseks, et seda saaks lavadele tuua igas riigis. Kogemused Tšiilis andsid Sperdutile julgust püüelda edasi suurematele lavadele ja seda ta tegigi. Aastal 2015 sai lavastusest “Palloncinerie” hoopis “Rubber head” koos fantastilise juhendaja Domenico Lannuttiga.


Võidetud rahvusvahelised auhinnad:

“Pave’ d’Or” XXV “Festival des Artistes de Rue” in Vevey (CH), 2017 (Esimene auhind eriväljaandena: viimase 25 aasta võitja)

“Jury Preis” “Hein Mück Straßenkunst Festival” Bremerhavenis (DE), 2016

“Joint Winner of Audience vote” “Hat Fair” festivalil Winchesteris (UK), 2015

“Public Award”; “Glops Award” “Festival des Artistes de Rue” Veveys (CH), 2012

“First Award” Tänavakunsti võistlusel “Carichi in Strada” Padovas, 2012.


Earlier Event: June 10
FESTIVALIALA AVATUD
Later Event: June 10
TSIRKUSEMAAILM