Back to All Events

„ONLY BONES“ – THOM MONCKTON & KALLO COLLECTIVE (FIN-NZ)

  • Haapsalu kultuurikeskus, rõdusaal (map)

Sõnadeta kehamanipulatsioon, tants, tsirkus ja klounaad
Kestus 45 min
Sobilik kunstigurmaanidele alates 7+ eluaastastThomas Monckton on kaasaegse tsirkuse artist, juhendaja ja füüsilise teatri õpetaja. Ta on üles kasvanud Uus-Meremaal ning läbinud Uus-Meremaa tsirkusekooli CircoArts ja füüsilise teatri õpingud Jacques Lecoq koolis Pariisis. Alates 2006. aastast on ta jäänud paikseks Euroopas, elades Helsingis. Monocktoni karjäär hakkas tuure üles võtma sooloetendusega „Pianist” festivalil LIMF 2015 (Liverpool International Music Festival), kus see osutus väga populaarseks ning peale mida tuuritas Monckton etendusega maailma eri paigus. Soomes elades liitus Monckton Kallo kaasaegse tsirkuse kollektiiviga ning koos Lecoqi kaaslõpetajaga tõid nad etenduse “Only Bones” esmakordselt lavale Uus Meremaal aastal 2015. Aastal 2016 osalesid nad Avignoni ja Edinburghi Fringe festivalil sama etendusega ja see jõudis lavale vaid väljamüüdud saalidele.

Thomas Moncktoni soololavastus “Only Bones” on kombinatsioon füüsilisest teatrist, valgus- ja visuaalefektidest ning helikunstist. Etenduse valguskujunduse on loonud Gemma Tweedie, kes etenduse ajal jagab artistiga lavaruumi nähtamatu osalisena valguspuldis nuppe keerates otse laval või lava taga.

Thomas Monckton ühendab etenduses kehamanipulatsiooni, tsirkuse ja kaasaegse klounaadi.
Üks artist ja üks valgustatud lamp. Me usume seda, mida näeme. Absoluutselt kõik on võimalik. Detailid ja minimalism. Ühtaegu kummaline, naeruväärne ja samal ajal hämmastavalt meisterlik lavateos. Oma üllatavalt minimalistlikus detailirohkuses on etendus üles ehitatud peaaegu tühja ruumi. Moncktoni lavaruum on vaid üks ruutmeeter ja kujundus piirdub ühe tooli, lambi ja maha joonistatud ringiga. On erakordne, kuidas on võimalik liikuda  nagu meduus või muuta näoilmeid üheainsa sekundi jooksul nii nagu voolitaks plastiliini. Tõeliselt hämmastav, kuidas nii väheste vahenditega on võimalik väljendada nii paljut ning samas mitte midagi.

ONLY BONES v1.0 on auhinnatud kui parim füüsilise teatri etendus NZ Fringe 2015
Nominatsioonid: Stand Out Performer NZ Fringe 2015
Innovatsioon NZ Fringe 2015
Total Theatre Award for Physical Theatre Edinburgh Fringe 2016

Created and performed by : Thom Monckton
Music : Tuomas Norvio
Light and sound : Gemma Tweedie

Only Bones v1.0 is a solo performance of multi-spendous physical buffoonery performed by Thomas Monckton and designed by Gemma Tweedie. Using body manipulation, circus and clowning Only Bones strips the stage down to one light and one performer and opens up a world where anything is possible.

Production : Kallo Collective
Support : Samuel Huber Foundation
Touring : Producer Sari Lakso


PILETIINFO:

*Festivaliala päevapilet 5 eurot, perepilet 15 eurot. Välietendused on sobilikud igale eale. Festivalialal erinevad elamused, käelised tegevuse ja õpioad.

  • Siseetendustele ostetud piletiga tasuta sissepääs festivalialale Haapsalu kultuurikeskuse ees

  • Kuni 7-aastastele lastele tasuta sissepääs, palume jälgida vanusega seotud soovitusi etendustele

  • Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi