Korduma kippuvad küsimused

Mida kujutab endast kaasaegne tsirkus?

Kaasaegne tsirkus ehk uus tsirkus on etenduskunsti osa, kus kasutatakse traditsioonilise tsirkuse tehnilisi elemente ja distsipliine, sidudes need ühtseks kontseptsiooniks. See tähendab, et meile muidu tuntud “trikk ja aplaus” asendub sujuva lugu jutustava lavastusega, mis haarab vaataja endaga kaasa põnevale teekonnale.

Kas Sa teadsid, et uue tsirkuse algusajaks saab lugeda suisa 1970. aastat ja alguskohaks Prantsusmaad? Eestisse jõudis see aga 1990ndatel. Siiski on kaasaegne tsirkus meie riigis veel vähetuntud kunstivorm, mis alles leiab tee eestlaste südamesse.

Rohkem teadmisi kaasaegse tsirkuse, tsirkusekoolide ning -organisatsioonide leiad SIIT


Mis on HOOG festival?

Uus tulija - rahvusvaheline kaasaegse tsirkuse festival HOOG ühendab etenduskunstid ja pakub põnevat nii suurtele kui väikestele. Festivali programm on täis füüsilist meisterlikkust ja kunstiliselt kaunis vormis sõnadeta lavastusi. Esinevad üleilmselt armastatud artistid Saksamaalt, Soomest, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hollandist, Uus-Meremaalt, Leedust ja muidugi Eestist.

Festival pakub üllatavaid elamusi ja praktilisi kogemusi nii sõpruskondadele kui ka peredele, sest etenduste kõrvale on loodud tsirkuseseikluspark Tsirkusemaailm, kus Sul on võimalus täitsa ise proovida trikitamist ning isegi meisterdamist. Tule ise ja võta sõbrad ka seltsi!

HOOG festivali meeskond ning artistid austavad ümbritsevat keskkonda, seega laval loomi ei näe.


Millal ja kus festival toimub?

Festival toimub juba 8.-10. juunil kaunis Haapsalus. Festivali ala asub Haapsalu kultuurikeskuse ümber. Festivali alal leiavad aset etendusprogramm, käelised tegevused, osavusmängud, maitseelamused ja Tsirkusemaailm. Sind ootavad monorattad, žongleerimine, pallide meisterdamine ning palju muud põnevat!

Täpsema info tegevuste ning aegade kohta leiad programmi lehelt.

 

KUST SAAB OSTA PILETEID? 

Etendusprogrammi piletid müügil Piletilevis ja Ticketbestis

*Festivaliala päevapilet 5 eurot, perepilet 15 eurot. Välietendused on sobilikud igale eale. Festivalialal erinevad elamused, käelised tegevuse ja õpioad.

  • Siseetendustele ostetud piletiga tasuta sissepääs festivalialale Haapsalu kultuurikeskuse ees

  • Kuni 7-aastastele lastele tasuta sissepääs, palume jälgida vanusega seotud soovitusi etendustele

  • Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi

 

Kus festivali ajal ööbida?

Tegevusi ja etendusi, mida külastada toimub nõnda palju, üks vingem kui teine! Seega soovitame Sul kindlasti meid külastada kõigil päevadel, et sul oleks võimalus kõike proovida, vaadata ja nautida. Ära muretse, kui Sul praegu veel puudub peavari, siis idüllilises väikelinnas on mitmeid mõnusaid öömaju.  

Üks võimalus, kus oma pea padjale panna, on Beguta taimetoidukohvikus ja külalistemajas. Rõõmsameelne kollektiiv ootab Sind ja sinu sõpru või peret ning nagu nimestki välja loeb, kõht seal tühjaks ei jää.

Kuid see ei ole ainus võimalus. Haapsalus ootavad ööbijaid ka Vanalinna Bowling Hostel, Laine Spa, Fra Mare ning nii mitmedki villad ja külalistemajad, mille broneerimisvõimaluse ning info leiad SIIT.

 

Kuidas Haapsalus ringi liikuda?

Tõsi on, et Haapsalu on väikelinn, kus kõige lihtsam on ringi liikuda jala. Kuid, kui vihma kallab või jalad on eelmisest tegusast päevast veel väsinud, saad liikuda ka ühistranspordiga.

Kultuurikeskuse juurde sõidavad liinid nr 1 ja 2. Bussigraafiku leiad lehelt peatus.ee.

Kuid miks mitte ka velotada? Haapsalus laenutab rattaid rattalaenutus Vaba Aeg, mis asub aadressil Karja 22.

 

Kuhu parkida auto?

Rõõmustav uudis kõigile autoomanikele - Haapsalus on parkimine tasuta! Lähim parkla Haapsalu kultuurikeskusele ongi asutuse enda parkla. Sellegipoolest soovitame jätta auto mõnda kesklinna parklasse, et vältida ummikuid ning ülerahvastatust.

 

Kuhu minna einestama?

Festivalialal pakuvad kõhutäidet ning põnevaid maitseelamusi Roheline Rakett, Emme Köök, Slap Slop, Beguta Taimetoidukohvik, Tordikiirabi.

Kui aga on soov einestada väljaspool festivaliala, siis soovitame külastada vahvaid ning omade poolt kiidetud söögikohtasid nagu Müüriääre kohvik, Krahw, Dietrich, Kärmeküülik või Soffa. Rohkem söögikohti leiad Läänemaa kodulehelt. Kindel on üks - nälga ei jää ning toit on meeliülendavalt maitsev!

 

Kes on kaasa aidanud HOOG festivali loomisele?

Suur aitäh: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Kultuuriamet, Prantsuse Instituut, Soome Instituut, TelepArt, Haapsalu linn, Haapsalu kultuurikeskus, Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus, Haapsalu Linna Algkool, Läänemaa Ühisgümnaasium, TLÜ Haapsalu Kolledž, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Beguta külalistemaja, Legendide Maja, Haapsalu Kunstikool, Hansaviimistlus, Telia, Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskus, Baltic Nordic Circus Network, Tsirkusestuudio Folie, PartnerAkro, Tantsuklubi KOIT, TantsuKuukiri, Rahumäe Põhikool, Eve Stuudio, T-Stuudio, Eesti Tantsuagentuur, Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Vene teater, Q Catering, Eventech, GoodNews, Piletilevi, TicketBest, Lääne Elu, Postimees, Läänlane, ERR, Raadio 2, SSS-Raadio, Järva teataja, Kanal2, ETV, Haapsalu Tarbijate Ühistu, Ramirent, Rannarootsi keskus